Read Toidureeglid by Michael Pollan Free Online


Ebook Toidureeglid by Michael Pollan read! Book Title: Toidureeglid
The author of the book: Michael Pollan
Edition: Varrak
Date of issue: August 2011
Loaded: 2389 times
Reader ratings: 5.7
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 19.96 MB
City - Country: No data

Read full description of the books:Ameerika kirjaniku ja ajakirjaniku Michael Pollani humoorikas ja eluterve lähenemisviis lääne toiduainetetööstuse vastu on võlunud lugejaid üle kogu maailma. „Toidureeglid“ on jagatud kolme peatükki, mis käsitlevad küsimusi, mida me sööma peaksime ja kuidas me sööma peaksime, ning Pollani terve talupojamõistusega kokku pandud reegleid, kuidas süüa targalt ja ennast kahjustamata.
Sest nagu autor tõdeb, sai toitumisteadus alguse siiski vähem kui kakssada aastat tagasi ja on tänapäeval umbes sealmaal, kus kirurgia oli 1650. aastal – väga paljulubav ja huvitav jälgida, kuid kas oleksite valmis tolle aja kirurgiat enda peal proovima?

Michael Pollan:
„Enamik meist on hakanud lootma üht või teist tüüpi asjatundjatele, kes ja mis kirjutavad ette, kuidas tuleb süüa – arstid ja dieediraamatud, meediaülevaated toitumisteaduse viimastest avastustest, valitsuse nõunikud ja toidupüramiidid, toidupakenditel vohavad väited sisu tervislikkusest. Me võime ekspertide arvamusi mitte arvestada, kuid nende hääled kõlavad meie peas alati, kui valime midagi toidukaardilt või kärutame ringi supermarketi riiulite vahel.
Meie pähe on topitud ka hämmastav hulk biokeemiat. Kas pole kummaline, et tänapäeval on igaüks kas või põgusalt tuttav selliste sõnadega nagu antioksüdant, küllastunud rasv, oomega-3-rasvhapped, süsivesikud, polüfenoolid, foolhape, gluteen ja probiootikumid? See on arenenud nii kaugele, et me ei näe enam toiduaineid, vaid eelkõige toitaineid (häid
ja halbu), mida need sisaldavad, ja muidugi kaloreid – toidu nähtamatuid omadusi, mis õigesti mõistetuna on eeldatavasti hea toitumise aluseks.
Ent vaatamata kogu teaduslikule ja pseudoteaduslikule pagasile, mis me oleme viimastel aastatel oma õlgadele võtnud, ei tea me endiselt, mida peaksime sööma. Kas peaksime rohkem muretsema rasvade või süsivesikute pärast? Ja kuidas jääb siis „heade“ rasvadega? Või „halbade“ süsivesikutega, nagu näiteks kõrge fruktoosisisaldusega maisisiirup? Kui palju peaksime muretsema gluteeni pärast? Mis värk nende kunstlike magustajatega ikka on? Vastab see tõesti tõele, et ühed hommikuhelbed parandavad mu poja tähelepanuvõimet koolis ja teised kaitsevad mind südamerabanduse eest? Mis hetkel muutus kausitäie hommikuhelveste söömine raviprotseduuriks?“


Download Toidureeglid PDF Toidureeglid PDF
Download Toidureeglid ERUB Toidureeglid PDF
Download Toidureeglid DOC Toidureeglid PDF
Download Toidureeglid TXT Toidureeglid PDFRead information about the author

Ebook Toidureeglid read Online! Michael Pollan is an American author, journalist, activist, and professor of journalism at the University of California, Berkeley, where he is also the director of the Knight Program in Science and Environmental Journalism.

Excerpted from Wikipedia.


Reviews of the Toidureeglid


JAKE

The most favorite book of all books

FELIX

Not impressed

WILLOW

Written easily, vividly, wisely.

MUHAMMAD

Interesting look on the other side

SOFIA

The butterflies in my stomach have died ...
Add a comment
Download EBOOK Toidureeglid by Michael Pollan Online free

PDF: toidureeglid.pdf Toidureeglid PDF
ERUB: toidureeglid.epub Toidureeglid ERUB
DOC: toidureeglid.doc Toidureeglid DOC
TXT: toidureeglid.txt Toidureeglid TXT