Read Bir Çift Söz by Julian Barnes Free Online


Ebook Bir Çift Söz by Julian Barnes read! Book Title: Bir Çift Söz
The author of the book: Julian Barnes
Edition: Ayrıntı Yayınları
Date of issue: 2004
Loaded: 1455 times
Reader ratings: 3.4
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 5.55 MB
City - Country: No data

Read full description of the books:Fransa ve Fransız kültürüyle kurduğu tutkulu ilişkiyi kurmaca yapıtlarından çok iyi bildiğimiz Julian Barnes, Bir Çift Söz başlıklı deneme kitabıyla bizleri bu kez kapsamlı bir kültür turuna çıkarıyor. Bu denemeler Fransız edebiyatından, ingiliz ve Fransız yeme-içme kültürlerinin karşılaştırmalı bir değerlendirmesine; 1901 ve2000Tourde France yarışlarının son derece ayrıntılı ve soluk kesici hikâyesinden, Truffaut-Godard çekişmesinin estetik ve ideolojik arka planına; yazarın ilk gençlik yıllarında ailesiyle birlikte yaptığı Fransa yolculuğu anılarından, Brötanya'daki bir yıllık ilginç ingilizce okutmanlığı yaşantısına; Cobb'ın "taşra" eksenli ve muhalif kültür tarihçiliğinden, Edith VVharton'ın Henry James'le birlikte çıktığı kültür gezilerine; Elizabeth David'in özgün ve radikal mutfak sanatından, Baudelaire, Mallarme ve Courbet'nin çarpıcı yaşam tanıklıklarına ve elbette, Barnes'ın yaşamını deşmekten bir türlü usanmadığı Flaubert'in çeşitli yüzlerine kadar çok geniş bir konu yelpazesine yayılıyor. Cobb gibi, Barnes'ın yaptığı da bir anlamda bir çeşit kültür tarihçiliği; ama kavrayış derinliğine benzersiz bir espri gücü katmış bir yazarın kültür tarihçiliği. Edebiyat söylenegeldiği gibi bir yolculuksa, mesafe tanımaksızın çok sayıda konu ve yazar arasında mekik dokuyan Barnes'ın Bir Çift Sözü bu metaforu fazlasıyla haklı çıkaran, her satırında bizde keyifli bir yolculuk yapıyormuşuz duygusunu uyandıran, bilgiyle yüklü, çok boyutlu ve derinlikli bir kitap.
Barnes'ın Fransa'nın etrafında, telaş içinde sevgilisinin etrafında dolanan arzulu bir âşık gibi çırpınması size biraz gülünç gelebilir. Ama bu bağlılık son derece dokunaklı. Ve bugüne dek okuduğum en iyi denemelerden biri çıkmış ortaya.


Download Bir Çift Söz PDF Bir Çift Söz PDF
Download Bir Çift Söz ERUB Bir Çift Söz PDF
Download Bir Çift Söz DOC Bir Çift Söz PDF
Download Bir Çift Söz TXT Bir Çift Söz PDFRead information about the author

Ebook Bir Çift Söz read Online! Julian Patrick Barnes is a contemporary English writer of postmodernism in literature. He has been shortlisted three times for the Man Booker Prize--- Flaubert's Parrot (1984), England, England (1998), and Arthur & George (2005), and won the prize for The Sense of an Ending (2011). He has written crime fiction under the pseudonym Dan Kavanagh.

Following an education at the City of London School and Merton College, Oxford, he worked as a lexicographer for the Oxford English Dictionary. Subsequently, he worked as a literary editor and film critic. He now writes full-time. His brother, Jonathan Barnes, is a philosopher specialized in Ancient Philosophy.

He lived in London with his wife, the literary agent Pat Kavanagh, until her death on 20 October 2008.
(Wikipedia)Reviews of the Bir Çift Söz


BENJAMIN

Why is she out! It must be endless!

RYAN

One of the best books

BELLA

All right, quick download.

GABRIEL

Books are incredible magic that you can carry with you.

LILY

This book would read to every man for ...
Add a comment
Download EBOOK Bir Çift Söz by Julian Barnes Online free

PDF: bir-ift-sz.pdf Bir Çift Söz PDF
ERUB: bir-ift-sz.epub Bir Çift Söz ERUB
DOC: bir-ift-sz.doc Bir Çift Söz DOC
TXT: bir-ift-sz.txt Bir Çift Söz TXT