Read Krew władzy by Ceridwen Dovey Free Online


Ebook Krew władzy by Ceridwen Dovey read! Book Title: Krew władzy
The author of the book: Ceridwen Dovey
Edition: Amber
Date of issue: October 15th 2007
Loaded: 1138 times
Reader ratings: 5.4
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 1.57 MB
City - Country: No data

Read full description of the books:Odwieczne mechanizmy narodzin dyktatury w alegorycznej powieści, która osiąga rangę mitu i szekspirowskiej tragedii
Dyktatura rodzi się w duszach zwykłych ludzi: z ich podłości i pożądania, z ich zawiści i mściwości. To oni tworzą krew władzy! Która daje im i odbiera życie...

Jego kuchmistrz, Jego portrecista, Jego fryzjer - niespodziewanie uwięzieni razem w dniu Jego obalenia. Kolejno zabierają głos w zimnej, beznamiętnej spowiedzi. Każdy opowiada, jak żył i służył Prezydentowi. Z historii ich podłości, pożądania, pychy, chorych ambicji, udawania, tchórzostwa i chęci zemsty układa się historia dyktatury. To oni ją tworzyli, oni i ich kobiety, które potem zabiorą głos. Opowiedzą o swoich żądzach, nienawiściach, kłamstwach, zdradach, dopełniając historii. Ale jest i ciąg dalszy. Komendant, który obalił Prezydenta, zajmuje Jego Pałac, układa się w Jego sypialni. By rządzić, potrzebuje jeszcze ich: kuchmistrza, portrecisty, fryzjera i ich kobiet. Bo to oni są krwią władzy.
Jego kuchmistrz, Jego portrecista, Jego fryzjer - niespodziewanie uwięzieni razem w dniu Jego obalenia. Kolejno zabierają głos w zimnej, beznamiętnej spowiedzi. Każdy opowiada, jak żył i służył Prezydentowi. Z historii ich podłości, pożądania, pychy, chorych ambicji, udawania, tchórzostwa i chęci zemsty układa się historia dyktatury. To oni ją tworzyli, oni i ich kobiety, które potem zabiorą głos. Opowiedzą o swoich żądzach, nienawiściach, kłamstwach, zdradach, dopełniając historii.
Ale jest i ciąg dalszy. Komendant, który obalił Prezydenta, zajmuje Jego Pałac, układa się w Jego sypialni. By rządzić, potrzebuje jeszcze ich: kuchmistrza, portrecisty, fryzjera i ich kobiet. Bo to oni są krwią władzy.

Ta powieść odziera ze złudzeń i odbiera nadzieję. To porażająca proza, w której brzmią echa dzieł Coetzeego, Marqueza, a najbardziej Kapuścińskiego.


Download Krew władzy PDF Krew władzy PDF
Download Krew władzy ERUB Krew władzy PDF
Download Krew władzy DOC Krew władzy PDF
Download Krew władzy TXT Krew władzy PDFRead information about the author

Ebook Krew władzy read Online! Ceridwen Dovey grew up in South Africa and Australia, studied as an undergraduate at Harvard, and now lives in Sydney. Her first novel, Blood Kin, was translated into fifteen languages and selected for the US National Book Foundation’s prestigious ‘5 Under 35’ award. J.M. Coetzee called it ‘A fable of the arrogance of power beneath whose dreamlike surface swirl currents of complex sensuality.' Her second work of fiction, Only the Animals, will be published by Penguin in 2014 (Australia) and Farrar, Straus & Giroux in 2015 (USA).


Reviews of the Krew władzy


JENSON

The book brought changes in life!

ALBERT

An interesting book that says more than you can fit

HEIDI

Why do I need to drive a phone number?

STANLEY

Useful book, lots of information

IMOGEN

The only book I read in 1 day
Add a comment
Download EBOOK Krew władzy by Ceridwen Dovey Online free

PDF: krew-wadzy.pdf Krew władzy PDF
ERUB: krew-wadzy.epub Krew władzy ERUB
DOC: krew-wadzy.doc Krew władzy DOC
TXT: krew-wadzy.txt Krew władzy TXT