Read Alnı Mavide by Ahmet Büke Free Online


Ebook Alnı Mavide by Ahmet Büke read! Book Title: Alnı Mavide
The author of the book: Ahmet Büke
Edition: Can
Date of issue: 2010
Loaded: 1141 times
Reader ratings: 6.4
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 969 KB
City - Country: No data

Read full description of the books:“Göğsünde bir diken büyüyordu. Kökleri akciğerinin dalları arasında karışmış, kalbinin hemen yanından boy veren kaba sapı kızıla dönmüş diken. Tuğ çıkarmış. Muzaffer mor uçları var topuzunun. İçindeki kafayı koruyan sert zırh, ölümcül oklarla donanmış. Metal ruhlu diken büyüyordu göğsünde. Onu bıraktıkları ağacın dibinden doğruldu. Sırtını dayadı akasyaya. Dibinden avuçladı toprağı. Ağır ağır çiğnedi. Yuttukça rahatladı. İçindeki açlığın atları sakinleşti.”

Alnı Mavide, öyküleriyle sıradan insanı gözlemleyen, öyküye yakışacak ayrıntıları yetkinlikle aktaran Ahmet Büke’nin yirmi dört öyküsünü bir araya getiriyor. Bu öykülerin kahramanları, yaşamın kendilerine dayattığı acı, karanlık yazgıyı tüm varlıklarıyla resmediyorlar. Okuyucunun da aslında kendi gizli sesini bulduğu, bu nedenle okurken sarsıldığı, huzursuzluğa kapıldığı önemli bir kitap, Alnı Mavide.


Download Alnı Mavide PDF Alnı Mavide PDF
Download Alnı Mavide ERUB Alnı Mavide PDF
Download Alnı Mavide DOC Alnı Mavide PDF
Download Alnı Mavide TXT Alnı Mavide PDFRead information about the author

Ebook Alnı Mavide read Online! 1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun oldu. Ölümsüz Öyküler Yayınevi'nin düzenlediği 'Xasiork 2002 Kısa Öykü Yarışması'nda Kayıp Dua Kitabı isimli hikâyesi birincilik ödülüne layık görüldü. 2008'de Alnı Mavide ile Oğuz Atay Öykü Ödülü'nü, 2011'de Kumrunun Gördüğü adlı kitabı ile Sait Faik Hikâye Armağanı'nı aldı. Öyküleri, e edebiyat, AdamÖykü, Özgür Edebiyat ve Patika dergilerinde yayımlandı. Sosyal Ayrıntılar Ansiklopedisi ve Derkenar isimli internet dergilerinde kısa öyküler yazmaya devam ediyor.


Reviews of the Alnı Mavide


LUCA

Black and White

LUCA

Best among ordinary

AISHA

Compelling book!

LUCAS

Something a favorite author wrote.

FAITH

Strongly recommend
Add a comment
Download EBOOK Alnı Mavide by Ahmet Büke Online free

PDF: aln-mavide.pdf Alnı Mavide PDF
ERUB: aln-mavide.epub Alnı Mavide ERUB
DOC: aln-mavide.doc Alnı Mavide DOC
TXT: aln-mavide.txt Alnı Mavide TXT