Read Benim Adım Feridun by Mahir Ünsal Eriş Free Online


Ebook Benim Adım Feridun by Mahir Ünsal Eriş read! Book Title: Benim Adım Feridun
The author of the book: Mahir Ünsal Eriş
Edition: İletişim Yayınları
Date of issue: 2016
Loaded: 2494 times
Reader ratings: 5.4
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 18.28 MB
City - Country: No data

Read full description of the books:"Yaşa, işe, güce, itibara en ufak hürmeti olmayan bu acıya aşk acısı diyorlar. Kim olursan ol, seni saklandığın yerde er ya da geç buluyor, gelip göğüs kafesini ateşle sıvazlıyor ve sen içeride kapkara kurum tutuyorsun. Ağzını açsan, alevler püskürüverecekmişsin gibi, ciğerlerine damla damla kurşun eritiyorlarmış gibi. Kolay kolay geçmiyor, geçtiğinde de sen geçmiş olduğunu bile fark etmiyorsun. Yağmurlu havalarda sızlayan eski bir kırık gibi sızlayıp duruyor, kendini hatırlatıyor. Bir tadı, bir kokusu, bir eti var hatta, bir kütlesi; gelip göğsüne oturmasından belli. Kokusunu, kütlesini hesap edemiyorum ama bir tadı varsa bence o genizde kalmış greyfurt tadını andırıyordur. Çok sevdiğin bir şeye benzeyen, ama o olmadığını da bal gibi bildiğin bir tat; acı, buruk, portakala benzeyecek neredeyse, değil ama işte. Hani kelime çok havalı olmasa, “kekre” diyeceğim. İstediğin kadar yutkun, üstüne istediğini ye, iç; geçmiyor, genzinden aşağı yuvarlanıp gitmiyor. Ne yediğinden anlıyorsun ne içtiğinden. Allah belasını versin.

Bir de yalnızlık var, onu da hesaba katmak lazım. İlk başlarda onsuzluk sanıyorsun bunu ama değil, basbayağı yalnızlık işte. Aynada kendini görmekten sıkılacak kadar yalnızlık, yatağa yattığında kendi kokunu duymaktan öğürecek kadar... Kimseyi istemiyorsun yanında, ama durup durup da yalnızlıktan şikâyet edesin geliyor. Bir şeyden şikâyet edebilmek için bile insan lazım. Öyle hileli bir şey bu. İstiyorsun ki hep senin terk edilişinden bahsetsinler, hep seni yalnız bırakana lanetler okusunlar topluca, “Sen de ne çok sevmişsin be kardeşim!” desinler, “Hak etmiyor, kızgın alevlere gelsin inşallah; sen hiç üzme kendini!” deyip deyip sırtını sıvazlasınlar. Olmuyor ama. Bir dinliyorlar, iki dinliyorlar. Sonra bir bakıyorsun, sen anlatırken onlar telefonlarıyla oynuyorlar, saatlerine bakıyorlar, sigara paketinin naylonundan çiçekler yapmaya uğraşıyorlar. Senin de içinden gelmiyor işte ondan sonra, kendi kendine kalıyorsun. “Hay ben böyle aşkın ıstırabını!” deyip kalaylayamıyorsun çünkü, aşk da senin ıstırap da. Ondan sonrası aynada kendi yüzün, yatakta kendi kokun, evin içinde şikâyet bile edemeyeceğin, kendi dağınıklığın."

Mahir Ünsal Eriş'i ve bu öyküsünü çok seviyorum. Nefret edecek kadar çok seviyorum. Kitabın çizimlerini çok sevmedim ama umurumda değil, öyküyü çok seviyorum.


Download Benim Adım Feridun PDF Benim Adım Feridun PDF
Download Benim Adım Feridun ERUB Benim Adım Feridun PDF
Download Benim Adım Feridun DOC Benim Adım Feridun PDF
Download Benim Adım Feridun TXT Benim Adım Feridun PDFRead information about the author

Ebook Benim Adım Feridun read Online! 1980 yılında Çanakkale'de doğan yazar, Bandırma'da büyüdü. Arkeoloji alanında tamamladığı lisans eğitiminden sonra çeşitli dillerden kitaplar, makaleler, öyküler çevirdi ve halen de devam etmektedir. 2014 Sait Faik Öykü Ödülü sahibi olan yazar aynı zamanda Gençlerbirliklidir. Söylenişi bile güzel...

İletişim Yayınları'ndan yayımlanmış kitapları: Bangır Bangır Ferdi Çalıyor Evde (2012) ve Olduğu Kadar Güzeldik (2013).


Reviews of the Benim Adım Feridun


HENRY

A book that leaves nothing behind, no feelings, no thoughts.

DYLAN

It reads on one breath.

SUMMER

Very controversial Vpechalenija

LOGAN

There are some interesting pages

BETHANY

Not impressed
Add a comment
Download EBOOK Benim Adım Feridun by Mahir Ünsal Eriş Online free

PDF: benim-adm-feridun.pdf Benim Adım Feridun PDF
ERUB: benim-adm-feridun.epub Benim Adım Feridun ERUB
DOC: benim-adm-feridun.doc Benim Adım Feridun DOC
TXT: benim-adm-feridun.txt Benim Adım Feridun TXT